NFZ wydało komunikat dotyczący wystawiania, potwierdzania oraz realizacji zleceń na zaopatrzenie w wyroby medyczne po 1 kwietnia. Wydłuża on okres przejściowy na stare zlecenia.
Wobec wprowadzenia od 20 marca 2020 roku, do odwołania, na obszarze Polski stanu epidemiologicznego, NFZ informuje, że po 1 kwietnia 2020:
– zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne, które przysługują co miesiąc, wystawiane po 31 marca 2020 roku na starym wzorze zlecenia, mogą być realizowane w ramach ważnych Kart potwierdzenia uprawnienia na zaopatrzenie w wyroby medyczne, które przysługują co miesiąc poza systemem eZWM (do końca okresu ważności).
– honorować będzie się zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne wystawiane na starym wzorze. Nie będzie w tym przypadku niezbędna osobista wizyta w oddziale NFZ po to, by potwierdzić zlecenie. Zlecenie można przekazać do dowolnego OW NFZ, wykorzystując systemy teleinformatyczne bądź inne systemy łączności drogą elektroniczna (jak fax, skan czy e-mail). Mogą to zrobić: pacjent, osoba uprawniona do wystawienia zlecenia (lekarz, felczer, pielęgniarka, fizjoterapeuta bądź położna), przychodnia albo realizator zaopatrzenia w wyroby medyczne (czytaj też: Od 1 kwietnia możesz wystawić receptę farmaceutyczną w przypadku każdego zagrożenia zdrowia pacjenta).
– przyjmować będzie się zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne wystawiane po 31 marca 2020 r. na nowym wzorze, poza systemem eZWM. Również w takim przypadku, nie będzie niezbędna wizyta w oddziale NFZ po to, by potwierdzić zlecenie. Zlecenie można przekazać do dowolnego OW NFZ, wykorzystując systemy teleinformatyczne bądź inne systemy łączności drogą elektroniczna (jak fax, skan czy e-mail). Mogą to zrobić: pacjent, osoba uprawniona do wystawienia zlecenia (lekarz, felczer, pielęgniarka, fizjoterapeuta bądź położna), przychodnia albo realizator zaopatrzenia w wyroby medyczne.
Po pozytywnym zweryfikowaniu zlecenia wystawionego poza systemem eZWM (na starym lub nowym wzorze), OW NFZ dostarczy informację zwrotną dotyczącą wygenerowanego przez e-ZWM numeru zlecenia (przykładowo e-mailem bądź telefonicznie). Nie wymaga się przesyłania przez NFZ CZĘŚĆ II. WERYFIKACJA ZLECENIA.
Źródło: AM/nfz.gov.pl
Jak oceniasz artykuł?
Twoja ocena: Jeszcze nie oceniłeś/aś artykułuUdostępnij tekst w mediach społecznościowych
6 komentarzy Komentujesz jako gość [zaloguj się lub zarejestruj]