Zgłoś problemy z e-receptą do CeZ

Od dwóch tygodni apteki mogą korzystać z łatwiejszego sposobu zgłaszania problemów z e-receptami.

Obecnie wszystkie napotkane problemy i błędy związane z e-receptami apteki mogą zgłaszać szybko i łatwo z poziomu programu aptecznego.Od niedawna apteki mają możliwość zgłoszenia błędów i problemów z e-receptami z poziomu modułu Sprzedaż w programi Kamsoft (fot. Shutterstock).

Dedykowany formularz

Od marca, kiedy pojawił się tzw. rozszerzony schemat dawkowania, z e-receptami zaczęły dziać się cuda. Wszystkie problemy, o jakich dyskutowało się w 2019 i 2020 r. powróciły i to w jeszcze gorszej wersji. W odpowiedzi 9 maja br. Centrum e-Zdrowia uruchomiło formularz, za pomocą którego można zgłosić błędnie wystawione i problematyczne e-recepty. W komunikacie można przeczytać, że:

Centrum e-Zdrowia uruchomiło dedykowany formularz, w którym prosimy zgłaszać problemy/błędy dot. wystawionych e-recept. Zgłoszone e-recepty będą weryfikowane i analizowane tak, aby możliwe było przekazanie kompletu błędów do dostawców systemów gabinetowych i podmiotów leczniczych.

Początkowo pomysł dołożenia dodatkowej pracy aptekom bez jakiejkolwiek gratyfikacji, nie spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem w środowisku aptekarskim. Nic dziwnego, ponieważ zwyczajnie nie ma na to czasu podczas obsługi pacjentów. Alternatywnie przewidziano również możliwość przesłania zrzutu ekranu lub zdjęcia e-recepty pod adres zglosrecepte@cez.gov.pl.

Ułatwienie w Kamsoft

Firma Kamsoft, dostawca oprogramowania aptecznego pod koniec maja ułatwiła i uprościła cały proces. Można śmiało stwierdzić, że obecnie pojedynczą receptę można zgłosić w kilka sekund.

W module Sprzedaż, na dole każdej e-recepty pojawia się skrót z owadem. Po wybraniu tego przycisku (lub wciskając Ctrl+B) otworzy się formularz CeZ, ale numer recepty będzie już skopiowany do schowka. Widać to na poniższym obrazku.

Zatwierdzenie informacji spowoduje przejście do formularza, gdzie można wkleić numer recepty oraz wprowadzić wymagane informacje.

Jeżeli ktoś jeszcze tego nie wypróbował, to gorąco zachęcam do korzystania.

Źródło: KO/CeZ/KS

Jak oceniasz artykuł?

Twoja ocena: Jeszcze nie oceniłeś/aś artykułu

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych

0 komentarzy - napisz pierwszy Komentujesz jako gość [ lub zarejestruj]