Wyzwania branży aptekarskiej – list do prezesa NRA

Szefowa Kancelarii Prezydenta przekazała list do prezesa NRA Marka Tomkowa. Poruszyła temat współpracy i wyzwań stojących przed branżą aptekarską oraz o roli aptekarzy w systemie ochrony zdrowia.

Rola samorządu zawodu farmaceuty

Minister Grażyna Ignaczak-Bandych podkreśliła, że samorząd zawodu farmaceuty stanowi reprezentację zawodowych, społecznych i gospodarczych interesów blisko 40 tys. osób. Dodała, że broni on interesów farmaceutów w całej Polsce, a także troszczy się o zachowanie godności i niezależności tego ważnego społecznie zawodu.

Czytaj także: Lek na alergię – wstrzymanie w obrocie wszystkich serii

Wyzwania branży aptekarskiej

Za nami są już dyskusje toczone wokół nowelizacji Prawa Farmaceutycznego, która po podpisaniu przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę weszła w życie jesienią ubiegłego roku – przypomniała Pani Minister. Dodała, że branżę aptekarską czekają kolejne wyzwania, w tym wyposażenie farmaceutów w nowe kompetencje czy zapobieżenie spadkowi liczby aptek w kraju oraz podkreśliła, że będą to ważne zadania nowej kadencji samorządu zawodowego.

Czytaj także: Sprawozdanie – informacja dla aptek i punktów aptecznych

Na koniec wypowiedzi Pani Minister przekazała, że Prezydent żywi ogromny szacunek dla pracy farmaceutów. Dodała, że zachęca Pana Prezesa oraz cały samorząd zawodu farmaceuty do dalszej współpracy z Radą do spraw Ochrony Zdrowia Narodowej Rady Rozwoju, wspierającej działania Prezydenta RP w tej dziedzinie.

Źródła: NIA

Jak oceniasz artykuł?

Twoja ocena: Jeszcze nie oceniłeś/aś artykułu

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych

0 komentarzy - napisz pierwszy Komentujesz jako gość [ lub zarejestruj]