Weryfikacja danych dotyczących umowy z NFZ

Centrum e-Zdrowia poinformowało o zmianie kolejnej reguły walidacyjnej. Sprawdź o co chodzi.

W grudniu br. ma obowiązywać kolejna reguła walidacyjna weryfikująca zamieszczenie danych dotyczących umowy z NFZ.Potwierdzenie realizacji recepty papierowej lub-erecepty wiąże się z wytworzeniem DRR, który następnie trafia do SIM.

Nowa reguła dla REG.WER.4888 dla aptek

CeZ na stronie ezdrowie.gov.pl poinformował o przełączeniu w grudniu br. kolejnej reguły walidacyjnej dla aptek w tryb błędu. Konkretnej daty jednak nie wskazano. Centrum prosi o weryfikację ostrzeżeń zwracanych przez regułę REG.WER.4888. Kontroluje ona, czy w obszarze danych o aptece, w przypadku realizacji recept refundowanych, podany został numer Wojewódzkiego Oddziału NFZ, z którym apteka ma podpisaną umowę na refundację recept. CeZ zastrzega, że nie chodzi o identyfikator NFZ, który nie jest wymagany. Problem niewłaściwego raportowania ma dotyczyć ok. 1% aptek.

Sprawdź także: Zmiany związane z realizacją recept od 1 grudnia

Weryfikacja problemu i naprawa

Należy upewnić, że program apteczny umożliwia wyświetlanie komunikatów ostrzeżeń z systemu P1. Komunikaty te mogą być domyślnie wyłączone. Jeżeli pojawią się ostrzeżenia z reguły REG.WER.4888 konieczne będzie zaktualizowanie informacji o umowie z NFZ, płatniku/refundatorze. Wykonanie poprawie takiej procedury powinno zakończyć wyświetlanie ostrzeżeń.

Czytaj także: PWZ farmaceuty – ważna informacja dla aptek z CeZ

Źródło: CeZ