Tips&Tricks – realizacja i obsługa e-recepty cz. 2

Wpis Tips&Tricks - e-recepta cz. 7 porusza aspekty praktyczne związane z radzeniem sobie z błędami dotyczącymi e-recepty w systemie KS-AOW.

Kontynuując wątek podjęty w cz. 1, przedstawiamy kilka kolejnych wskazówek. Dla ułatwienia numeracja będzie biegła dalej.

4. Wydanie leku w innym opakowaniu lub mieszanej konfiguracji.

Po wybraniu opcji Realizuj (F2) należy zeskanować (lub wybrać ręcznie strzałkami) opakowanie, które chcemy wydać. Jeżeli istnieje potrzeba, żeby dodać kolejne opakowanie, o innej wielkości opakowania należy wcisnąć ukośnik (/) i jeszcze raz wybrać daną pozycję z e-recepty.  Następnie trzeba powtórzyć operacje od początku, z tą różnicą, że wymagane będzie potwierdzenie wydanej ilości oraz innego EAN-u niż wypisany. Kwestia zaznaczenia odpowiednika w takiej sytuacji jest sprawą indywidualną, ponieważ wydawany lek nie jest odpowiednikiem leku wypisanego. Można asekuracyjnie dodać adnotację w DRR (F12), że wydano lek w innej konfiguracji.

 

5. Zmiana odpłatności wydawanego leku.

Recepta elektroniczna ma to do siebie, że od razu wymusza wydanie leku za wskazaną przez lekarza odpłatnością. Istnieje sposób, żeby wymusić inną odpłatność, np. 100%, kiedy zapisano EAN nierefundowanego opakowania. W tym celu po kliknięciu Realizuj (F2), trzeba wcisnąć ESC i zatwierdzić receptę Enterem. Po tej operacji możliwe będzie wybranie innej odpłatności.

6. Wybór odpowiednika.

W przypadku e-recepty można łatwo wyświetlić Synonimy (F10), a następnie zatwierdzić Zamianę (F9). Operację łatwo wykonać dla wszystkich leków po kolei, bo od razu cieszyć się zaznaczonymi odpowiednikami i wybranymi lekami do realizacji.

[Źródło: KO/KS-AOW]

Jak oceniasz artykuł?

Twoja ocena: Jeszcze nie oceniłeś/aś artykułu

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych

0 komentarzy - napisz pierwszy Komentujesz jako gość [ lub zarejestruj]