Tips&Tricks – e-recepta cz. 7 (nowe funkcje)

Wpis Tips&Tricks - e-recepta cz. 7 porusza aspekty praktyczne związane z radzeniem sobie z błędami dotyczącymi e-recepty w systemie KS-AOW.

W ostatnim czasie do programu aptecznego KS-AOW zostało zaimplementowane kilka mniej lub bardziej użytecznych nowości. Poniżej prezentujemy kilka z nich.

17. Oznaczanie recept jako zrealizowanych lub częściowych.

Po wczytaniu pakietów istnieje możliwość oznaczenia każdej recepty jako zrealizowanej częściowo (C) lub całkowicie (Z). Niestety funkcja służy jedynie za podpowiedź na etapie zatwierdzania DRR. Receptę pomimo wyróżnienia jako częściowo zrealizowaną można zakończyć i odwrotnie. Oznaczenie można też wyczyścić klawiszem X.

Aktualizacja:

Początkowo zmiana nie wydawała się przydatna, niemniej z czasem, gdy ilość wczytywanych pakietów e-recept wzrosła, wstępne zaznaczenie statusu realizacji ułatwia pracę przy fiskalizacji.

18. Zmiana statusu DRR z poziomu okna e-recepty.

Dotychczas zmiana statusu DRR możliwa była głównie poprzez aktualizację sprzedaży w poprawie. Dodana opcji zmiany statusu z poziomu okna e-recepty wywołuje DRR z menu podglądu realizacji (F9).

 

19. Podgląd kodu PIN lub klucza e-recepty.

Po wczytaniu pakietu e-recept z kodu PIN lub po sczytaniu kodu kreskowego istnieje możliwość zobaczenia PIN-u i/lub kodu pakietu. Służy do tego skrót Ctrl+K. Niestety opcja jest nieaktywna, kiedy kopiuje się klucz e-recepty i następnie go wkleja (np. przy korekcie). W ten sposób można łatwo zidentyfikować który lek należy do danego pakietu.

Okazuje się jednak, że wystarczy po skopiowaniu klucza wczytać receptę za pomocą kodu PIN i numeru PESEL, żeby zobaczyć obie informacje.

Spis poprzednich części:

  • Tips&Tricks cz. 1 (Korekta e-recepty, realizacja kilku pakietów, wydruk pozycji e-recepty);
  • Tips&Tricks cz. 2 (Wydanie leku w innej konfiguracji, zmiana odpłatności, wybór odpowiednika);
  • Tips&Tricks cz. 3 (Zmiana statusu realizacji, zmiana uprawnienia dodatkowego, realizacja e-recepty na lek recepturowy);
  • Tips&Tricks cz. 4 (Dodanie adnotacji, wysłanie DRR, rozliczenie wydanego leku);
  • Tips&Tricks cz. 5 (Brak dostępu do SIM, Błąd 369 dla jednej pozycji);
  • Tips&Tricks cz. 6 (Zamawianie leku z poziomu e-recepty, szybsze wprowadzanie numeru PESEL)

Opracował mgr farm. Konrad Okurowski

© rx.edu.pl

Jak oceniasz artykuł?

Twoja ocena: Jeszcze nie oceniłeś/aś artykułu

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych

0 komentarzy - napisz pierwszy Komentujesz jako gość [ lub zarejestruj]