Tips&Tricks – e-recepta cz. 10 (ulepszenia)

Od ostatniego wpisu do programu aptecznego KS-AOW zostało zaimplementowane kilka mniej lub bardziej użytecznych zmian. Poniżej prezentujemy niektóre z nich.

Warto śledzić w programie aptecznym, ponieważ często ułatwiają one prace (fot. Shutterstock).Warto śledzić w programie aptecznym, ponieważ często ułatwiają one prace (fot. Shutterstock).

Na wstępie doprecyzuję, że od pojawienia się poniższych zmian w programie minęło trochę czasu. Stąd pominąłem określenie nowości, a użyłem słowa zmiany. W serii Tips&Tricks, czyli po prostu wskazówki, są one przedstawiane zbiorczo. Zmiany dotyczą głównie funkcji opisanych w części 9.

26. Zaznaczanie e-recept pacjenta do wczytania

Funkcja wyszukiwania zaczętych e-recept doczekała się ulepszenia polegającego na tym, że po wyświetleniu listy możliwe jest zaznaczenie poprzez Ins kilku recept i ich łączne wczytanie.

27. Ewolucja komentarzy

System komentarzy doczekał się największych zmian. Obecnie możliwe jest wybranie typu komentarza: notatki, ostrzeżenia lub uwagi. Notatka nie różni się niczym w stosunku do stanu wcześniejszego. Z kolei ostrzeżenie skutkuje pojawieniem się okna komentarza zaraz po wciśnięciu F2 – realizuj, którego nie da się pominąć.

Ostatni typ, czyli uwaga uwidacznia się w retaksacji jako czerwony trójkąt. Natomiast w sprzedaży wygląda tak jak notatka.

Domyślne wyświetlanie tylko ostrzeżeń można poprawić poprzez przestawienie w Adminie opcji na wyświetlanie podczas realizacji e-recepty wszystkich rodzajów komentarzy.

28. Wydruk kodów e-recepty lub pakietu.

Aktualnie możliwe jest wydrukowanie kodu QR dla e-recept (Ctrl+D pojedynczo lub Ctrl+Alt+D dla pakietu, albo z menu kontraktowego dostępnego pod prawym przyciskiem myszy), dzięki czemu przy odbiorze leku nie ma problemu, jeśli pacjent zapomni numerów PIN.

29. Rozbicie ilości opakowań w kolejce.

Od pewnego czasu dostępna jest opcja rozbicia ilości opakowań leku na kilka pozycji. Dzięki czemu np. po wykonaniu korekty z przeniesieniem leku do kolejki możliwe jest wybicie 1 op. zamiast np. 2. Najpierw spacją należy zaznaczyć pozycje, a następnie wybrać F11.

Spis poprzednich części:

  • Wskazówki cz. 1 (Korekta e-recepty, realizacja kilku pakietów, wydruk pozycji e-recepty);
  • Wskazówki cz. 2 (Wydanie leku w innej konfiguracji, zmiana odpłatności, wybór odpowiednika);
  • Wskazówki cz. 3 (Zmiana statusu realizacji, zmiana uprawnienia dodatkowego, realizacja e-recepty na lek recepturowy);
  • Wskazówki cz. 4 (Dodanie adnotacji, wysłanie DRR, rozliczenie wydanego leku);
  • Wskazówki cz. 5 (Brak dostępu do SIM, Błąd 369 dla jednej pozycji);
  • Wskazówki cz. 6 (Zamawianie leku z poziomu e-recepty, szybsze wprowadzanie numeru PESEL);
  • Wskazówki cz. 7 (Oznaczanie realizacji w oknie e-recepty, zmiana statusu oraz podgląd kodu PIN/klucza);
  • Wskazówki cz. 8 (Komentarze)
  • Wskazówki cz. 9 (Przywracanie, wydruk kodów, wyszukiwanie e-recept, zaznaczanie odpowiednika)

Opracował mgr farm. Konrad Okurowski

© rx.edu.pl

Jak oceniasz artykuł?

Twoja ocena: Jeszcze nie oceniłeś/aś artykułu

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych

2 komentarze Komentujesz jako gość [ lub zarejestruj]

NIE MOGĘ PRZECZYTAĆ TEGO ARTYKUŁU DO KOŃCA POMIMO ŻE JESTEM ZAREJESROWANY, ZALOGOWANY I POTWIERDZIŁEM MAILA Z 5 RAZY |!!!!
SKORO POZOSTAŁO 95% ARTYKUŁU TO DLACZEGO NIE JEST DOSTĘPNY JAK 9 POPRZEDNICH CZĘŚCI ? CZY JEST STWORZONY TYLKO PO TO ABY ZBIERAĆ MAILE ?