Testy funkcjonalne e-recepty transgranicznej – zaproszenie do udziału

Centrum e-Zdrowia zaprasza Farmaceutów do udziału w funkcjonalnych testach e-recepty transgranicznej – zmiany dla Wave 6. Kiedy się odbędą i jak zgłosić chęć udziału?

Czy mogę zrobić przesunięcie międzymagazynowe na leki narkotyczne, psychotropowe i bardzo silnie działające?Testy odbędą się w dniach 27-31 marca oraz 3-7 kwietnia 2023 r.

Najważniejsze informacje odnośnie testów

Udział w teście polega na udziale w wideorozmowie z testerami, którzy udostępniają uczestnikowi ekran swojego komputera. Zadaniem Farmaceuty jest ocena czytelności i poprawności wyświetlanych informacji. Tester może poprosić Farmaceutę o wskazanie produktu z rejestru leków, aby w konsekwencji wybrać wskazany przez Farmaceutę produkt i zrealizować testową e-receptę.

Data wydarzenia

Testy odbędą się w dniach 27-31 marca oraz 3-7 kwietnia 2023 r. Testy funkcjonalne zakładają przetestowanie zmian wynikających z przyrostowych wymagań Komisji Europejskiej. W tym roku zakres testów dotyczy wymagań dla Wave 6, a więc zmian, które obowiązywać będą od listopada 2023 r. Testy funkcjonalne będą wyglądać analogicznie, jak w roku ubiegłym. Funkcjonalny zakres testów nie zmienia się.

Centrum e-Zdrowia przekonuje, że w związku z uruchomieniem realizacji e-recept transgranicznych we wrześniu 2022 roku udział w testach PPT jest świetną okazją, by zapoznać się z działaniem usługi.

Zobacz także: Paragraf na dziś – wydawanie odpowiedników leków

Co będzie potrzebne do wzięcia udziału?

Do udziału w testach potrzebne są:

  1. komputer ze stabilnym łączem Internetowym,
  2. głośniki i mikrofon, bądź słuchawki,
  3. dostępność i pełna dyspozycyjność w wybranym dniu w godzinach 8-17,
  4. chęć udziału.

Do udziału w testach nie potrzebujecie Państwo komputera podłączonego do Systemu P1. Wystarczy komputer podłączony do Internetu – informuje Centrum e-Zdrowia i dodaje, że każdego dnia będzie się odbywać jeden test z jednym krajem, a test może trwać do kilku godzin, dlatego konieczne jest zarezerwowanie czasu w godzinach 8-17 i posiadanie pełnej dyspozycyjności w tym czasie

Jak zgłosić chęć udziału?

Centrum e-Zdrowia przekazało, że osoby zainteresowane powinny wysyłać zgłoszenie na adres e-mail: pl-ncp-dev@cez.gov.pl. Proszą o przesłanie imienia i nazwiska, numeru telefonu oraz adresu mailowego, jeśli jest inny niż nadawcy wiadomości.

Centrum e-Zdrowia zastrzega, że zgłoszenie chęci udziału w testach nie jest jednoznaczne z gwarancją udziału. Zapis na kolejne dni testów i możliwość wybrania preferowanego terminu zależy od kolejności zgłoszeń i dostępności wybranego terminu. Zrobimy co w naszej mocy, aby udostępnić Państwu preferowany przez Państwa termin – możemy przeczytać w na koniec przekazanej informacji.

Czytaj także: Wycofanie z obrotu serii leku z adrenaliną

Źródło: CeZ