Rejestr Aptek i Hurtowni – zmiana sposobu logowania

Planowana jest zmiana sposobu logowania do Rejestru Aptek i Rejestru Hurtowni Farmaceutycznych. Będzie ona możliwa na trzy sposoby. Warto już teraz sprawdzić swój profil zaufany.

Jeżeli w trakcie realizacji recepty nastąpi zgon pacjenta, dalsza realizacja e-recepty lub zamknięcie recepty papierowej będzie niemożliwe.Planowana jest zmiana sposobu logowania do systemu RA i RHF na taki, który będzie wykorzystywał wyłącznie system login.gov.pl.

Nowy sposób logowania

Zgodnie z przekazanymi informacjami, planowana jest zmiana sposobu logowania do systemu RA i RHF na taki, który będzie wykorzystywał wyłącznie system login.gov.pl.

W komunikacie przypomniano, że logowanie przez system login.gov.pl możliwe jest na trzy sposoby:

  • przez profil zaufany, 
  • za pomocą mojeID, czyli poprzez konto bankowe w jednym z wybranych banków (iPKO lub Inteligo w PKO BP, Pekao SA, BOŚ, BNP Paribas, VeloBank, Crédit Agricole, mBank, Bank Millennium, Bank Spółdzielczy w Brodnicy, Kasa Stefczyka lub banki spółdzielcze z Grupy PBS), 
  • poprzez e-dowód (dowód z warstwą elektroniczną).

Czytaj także: Dostępność produktów leczniczych w Polsce

Dodatkowe informacje

Po zmianie sposobu logowania zalogowanie się do RA i RHF NIE BĘDZIE MOŻLIWE bez ważnego profilu zaufanego albo konta w banku obsługującego mojeID albo e-dowodu. Pamiętaj, że profil zaufany jest ważny 3 lata. Sprawdź jego ważność i przedłuż ją w razie potrzeby odpowiednio wcześniej – przekazano w komunikacie.

Czytaj także: Nowa lista leków bez finansowania w ramach RDTL

Dlaczego zmienia się sposób logowania?

Jak poinformowano, celem wprowadzenia zmiany w sposobie logowania do RA i RHF jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa systemu i ochrony danych osobowych w nim przetwarzanych. Logowanie przez login.gov.pl to nowoczesny i bezpieczny sposób potwierdzenia swojej tożsamości, stosowany w administracji publicznej.

Czytaj także: Nagrywanie rozmów w sieci aptek – odpowiedź NRA

Źródła: ezdrowie

Jak oceniasz artykuł?

Twoja ocena: Jeszcze nie oceniłeś/aś artykułu

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych

1 komentarz Komentujesz jako gość [ lub zarejestruj]

Nareszcie, czyżby przestraszyli sie możliwości ataków hakerskich na bazy danych? Jak np Alab ostatnio.