Recepta na marihuanę leczniczą tylko po osobistym zbadaniu pacjenta przez lekarza?

Jak zmiany w wystawianiu recept na produkty lecznicze zawierające medyczną marihuanę wpłyną na ich dostępność? Fot. Shutterstock

Projekt Rozporządzenia MZ zakłada, że recepta na medyczną marihuanę będzie mogła zostać wystawiona jedynie po osobistym zbadaniu pacjenta przez lekarza. W związku z tym, pacjenci zaczynają mieć obawy o dostępność leczenia. Jak zmiany w wystawianiu recept na produkty lecznicze zawierające medyczną marihuanę wpłyną na ich dostępność?

Najwyższe skutki finansowe kontroli

Do RPO dotarły obawy pacjentów korzystających z leczenia medyczną marihuaną. W związku z procedowaną przez MZ nowelizacją rozporządzenia w sprawie środków odurzających, substancji psychotropowych, prekursorów kategorii 1 i preparatów zawierających te środki lub substancje, pacjenci martwią się o dostępność leczenia. Zgodnie z projektem rozporządzenia MZ zakłada, recepta na medyczną marihuanę nie będzie mogła być wystawiona bez osobistego zbadania pacjenta przez lekarza. 

Ograniczona ilość lekarzy zalecających terapię medyczną marihuaną powoduje, że  pacjenci martwią się o to, czy będą mogli bez problemu kontynuować swoje leczenie. Biuro RPO pyta resort zdrowia, czy podczas prac nad projektem rozważa się kwestię wpływu na dostępność terapii medyczną marihuaną.

Źródło: https://bip.brpo.gov.pl/ Dostęp z dnia 18.06.2023 r.

Jak oceniasz artykuł?

Twoja ocena: Jeszcze nie oceniłeś/aś artykułu

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych

0 komentarzy - napisz pierwszy Komentujesz jako gość [ lub zarejestruj]