Znak weryfikacyjny etapu realizacji recepty

Moje pytanie dotyczy znaków weryfikacyjnych etapów realizacji recepty.

Przedstawiciel firmy informuje, że każda dostawa leków, których brakuje w aptekach, jest natychmiast wysyłana do aptek.Chodzi tylko o to, żeby widzieć od razu, że recepta była rozpoczęta po terminie, w związku z tym, nie jest możliwe wydanie całej wypisanej ilości leku (fot. Shutterstock).

W Kamsofcie każda recepta roczna, zrealizowana ponad 30 dni od daty wystawienia ma czerwono biały trójkąt z wykrzyknikiem, to rozumiem. A dlaczego Kamsoft oznacza też recepty roczne, które były zrealizowane w ciągu pierwszych 30 dni, a potem kontynuowane? Przecież zawsze są ważne? Jest oznaczenie czerwono-żółty trójkąt  z wykrzyknikiem. Jaki ma to cel?

Odp.: Chodzi tylko o to, żeby widzieć od razu, czy recepta była rozpoczęta w terminie. Aktualnie można również dodać komentarz do już raz lub więcej realizowanej recepty, gdzie można zrobić notatkę ile leku pacjent może otrzymać łącznie. Przy żółtym trójkącie nie trzeba nic odliczać, a wystarczy sprawdzić długość kuracji. Przy czerwonym trzeba sprawdzić ile leku przepadło do pierwszej realizacji.

Jak oceniasz artykuł?

Twoja ocena: Jeszcze nie oceniłeś/aś artykułu

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych

2 komentarze Komentujesz jako gość [ lub zarejestruj]

Co to w ogóle za odpowiedź? Przecież autor pyta o żółty trójkąt, który pojawia się kiedy recepta jest zrealizowana w ciągu pierwszych 30 dni a nie po terminie. Ktoś to w ogóle czyta ze zrozumieniem?
My się w pracy zastanawiamy czy tak trudno, aby wystawiało okienko - brak realizacji w ciągu 30 dni. Musisz odliczyć lek. Czy informacja - na recepcie wystawiono 60 tabl. leku. Wydano 90 - kontynuować? Nic mnie nie blokuje, aby wydać więcej...