Wydanie leku Klacid a dawkowanie

Moje pytanie dotyczy tego, czy możliwe jest wydanie na zniżkę leku, jeśli z dawkowania wyliczona ilość jest mniejsza niż najmniejsze opakowanie refudowane, a jest zarejestrowane mniejsze opakowanie pełnopłatne.

Przedstawiciel firmy informuje, że każda dostawa leków, których brakuje w aptekach, jest natychmiast wysyłana do aptek.Jeżeli wypisano najmniejsze refundowane opakowanie leku (60 ml), to choć ilość, która wynika z dawkowania i okresu stosowania, jest mniejsza (35 ml), można wydać takie opakowanie (60 ml) (fot. Shutterstock).

Czy można wydać lek na zniżkę, jeżeli z dawkowania wyliczona ilość jest mniejsza niż najmniejsze opakowanie refundowane? Przy czym jest zarejestrowane mniejsze opakowanie pełnopłatne, np. Klacid 250mg/5 ml a 60 ml DS 2 x 2,5 ml przez 7 dni. Najmniejsze refundowane opakowanie to 60 ml, najmniejsze zarejestrowane 50 ml. 

Odp.: Jeżeli wypisano najmniejsze refundowane opakowanie leku (60 ml), to choć ilość, która wynika z dawkowania i okresu stosowania, jest mniejsza (35 ml), można wydać takie opakowanie (60 ml). Antybiotyki należą do leków, które można dzielić, niemniej opakowanie bezpośrednie takiemu dzieleniu dalej nie podlega. Wspomniana wielkość opakowania może widnieje w rejestrze, ale nie jest dostępna w obrocie.

Czytaj również:

Czy można wydać 100 ml leku Klacid z dawkowaniem 2x3ml?

Jak oceniasz artykuł?

Twoja ocena: Jeszcze nie oceniłeś/aś artykułu

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych

0 komentarzy - napisz pierwszy Komentujesz jako gość [ lub zarejestruj]