Wydanie innej postaci leku

Jeśli jest recepta na Madopar 62,5 tabl.do sporz. zawiesiny na R, a pacjent chce kapsułki to czy można wydać bez poprawiania recepty? Analogicznie, jeśli ma Amotaks zwykły, a chce Dis tę samą dawkę to czy można wydać bez poprawiania recepty? Czy w obu przypadkach wpisywać to jako odpowiednik?

Odp.: Można wydać inną postać leku lub mniejszą dawkę na żądanie pacjenta, bez poprawiania recepty. Mówi o tym § 5 ust. 7 rozporządzenia w sprawie zapotrzebowań oraz wydawania z apteki produktów leczniczych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyrobów medycznych. Jeżeli jest to ten sam lek, wystarczy adnotacja w DRR. Z kolei w przypadku zamiany Amotaksu na Amotaks Dis zaznacza się zamiennik.

Jak oceniasz artykuł?

Twoja ocena: Jeszcze nie oceniłeś/aś artykułu

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych

3 komentarze Komentujesz jako gość [ lub zarejestruj]

Kiedyś u nas też się nie zamieniało, ale pod wpływem farmacja.net i przekonania kierownika to się zmieniło :)
Jeśli postacie leku są tożsame to można to zamieniać.