Wątpliwości dotyczące recept PA i PF

Czy coś się ostatnio zmieniło – chodzi o Rp PA i PF? Czy lekarz może wystawić takie Rp na druku Rp ze Szpitala lub z Przychodni Lekarskiej?

Co farmaceuta musi zrobić po dłuższej przerwie od pracy? (fot. Shutterstock).Przepisy w tej materii są od mniej więcej 5 lat takie same (fot. Shutterstock).

Odp.: Przepisy w tej materii są od mniej więcej 5 lat takie same. Od strony sprawozdawczości apteki nie obchodzi błędnie wpisana adnotacja. Rozporządzenie w sprawie recept dopuszcza taką sytuację, a NFZ waliduje je pozytywnie. Zaznacza się zgodnie z receptą po prostu PA czy PF. Z drugiej strony trzeba pilnować, żeby dane świadczeniodawcy były właściwie naniesione. To znaczy, żeby na recepcie oprócz pieczątki/nadruku był kod kreskowy ze zgodnym REGONem.

Zgodnie z przepisami powinno być tak, że recepta albo jest wystawiana w ramach podmiotu, albo jest receptą pa/pf z osobnej puli. Niemniej, nie stanowi to dla apteki problemu. Za prowadzenie dokumentacji zgodnie z wymogami odpowiada osoba uprawniona.

Jak oceniasz artykuł?

Twoja ocena: Jeszcze nie oceniłeś/aś artykułu

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych

0 komentarzy - napisz pierwszy Komentujesz jako gość [ lub zarejestruj]