Recepta pro auctore bez danych adresowych lekarza

Warunkiem do opisania poprawnej lub pełnej informacji na rewersie, i opatrzenia pieczątką osoby realizującej receptę, jest obecność Regonu na awersie, nawet pod kodem kreskowym(fot. Shutterstock).

Bardzo proszę o udzielenie odpowiedzi na moje pytanie. Recepta papierowa pro auctore na lek refundowany wystawiona przez lekarza (emeryt, nie prowadzi działalności i nie jest nigdzie zatrudniony). W miejscu Świadczeniodawca – pieczątka imienna ze specjalizacją, nr PWZ oraz telefonem. Nie ma podanego adresu zamieszkania. W miejscu – Dane i podpis lekarza- ta sama pieczątka jak wyżej. Czy mogę wydać na zniżkę, jeżeli górna pieczątka nie zawiera adresu lekarza?

Odp: Recepta została wystawiona nieprawidłowo, ale § 10 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia w sprawie recept pozwala uzupełnić dane dotyczące osoby uprawnionej na rewersie lub w DRR recepty. Po pozyskaniu i uzupełnieniu danych, recepta może być zrealizowana ze zniżką.

Zobacz też: Recepta farmaceutyczna, pro auctore, pro familiae – podsumowanie

Jak oceniasz artykuł?

Twoja ocena: Jeszcze nie oceniłeś/aś artykułu

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych

0 komentarzy - napisz pierwszy Komentujesz jako gość [ lub zarejestruj]