Recepta na Colchicum Dispert 0,5 mg 2 op.

Pytanie moje takie czy do leków przepisanych na recepcie z wykazu A, musi być dawkowanie choćby nawet do 1 op. ? Czy normalnie traktujemy tak, że do dwóch opakowań tego leku nie musi być dawkowania?

Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie recept lekarskich §6 ust. 1 pkt 5) zapisanie sposobu dawkowania leku jest wymagane w następujących przypadku przepisania:

„a) ilości leku, środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego, wyrobu medycznego, określonej w
§ 8 ust. 1 pkt 3, [ilości leku na maksymalnie 120 dni stosowania, generalnie przy ilości większej niż dwa najmniejsze opakowania]

b) leku gotowego dopuszczonego do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, który zawiera w swoim składzie środek odurzający, substancję psychotropową w rozumieniu ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii,

c) leku recepturowego zawierającego w swoim składzie środek odurzający, substancję psychotropową w rozumieniu ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii lub substancję zaliczoną do wykazu A substancji bardzo silnie działających określoną w Farmakopei Polskiej;

Colchicum dispert jest lekiem gotowym i do dwóch opakowań podanie dawkowania nie jest wymagane.

[Zespół Rx.edu.pl]