Prowadzenie ewidencji środków odurzających, substancji psychotropowych, preparatów zawierających te środki lub substancje oraz prekursorów kategorii 1 i zgoda farmaceuty na przejęcie obowiązków

Czy upoważniony do prowadzenia ewidencji środków odurzających, substancji psychotropowych, preparatów zawierających te środki lub substancje oraz prekursorów kategorii 1 farmaceuta musi wyrazić zgodę na przejęcie obowiązków?

Wykaz ten liczy 52 pozycje (fot. Shutterstock).Upoważniony do prowadzenia ewidencji środków odurzających, substancji psychotropowych, preparatów zawierających te środki lub substancje oraz prekursorów kategorii 1 farmaceuta musi wyrazić pisemnie zgodę na przejęcie obowiązków (fot. Shutterstock).

Tak. Zgodnie z § 3 ust. 10 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 11 września    2006 r. w sprawie środków odurzających, substancji psychotropowych, prekursorów kategorii 1 i preparatów zawierających te środki lub substancje (tekst jedn. Dz. U. z 2021 r. poz. 166) upoważniony do prowadzenia ewidencji środków odurzających, substancji psychotropowych, preparatów zawierających te środki lub substancje oraz prekursorów kategorii 1 farmaceuta musi wyrazić pisemnie zgodę na przejęcie obowiązków.

Autorem odpowiedzi jest radca prawny Alicja Chudziak.

Jak oceniasz artykuł?

Twoja ocena: Jeszcze nie oceniłeś/aś artykułu

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych

0 komentarzy - napisz pierwszy Komentujesz jako gość [ lub zarejestruj]