Prawidłowo wypisana recepta na Relanium 5 mg

Od 30 czerwca 2022 roku, można już wydawać produkt leczniczy Noctis Noc bez recepty (fot. Shutterstock).

Proszę o podanie, jak powinna być prawidłowo wypisana recepta na leki psychotropowe – na Relanium 5 mg.

Prawidłowy zapis, to:

Rp.
Relanium 5mg

Ilość leku: 1op LUB Dwadzieścia tabletek LUB N20
Ilość substancji: Dwadzieścia tabletek po pięć mg (lub miligramów) LUB sto mg (miligramów)
S.1×1

Warto zauważyć, że ilość substancji psychotropowej ma być wyrażona dodatkowo słownie, co oznacza, że ilość leku (opakowań czy jednostek dawkowania) powinna zostać zapisana przez lekarza.

Na recepcie muszą być obecne:

– dane pacjenta, w tym nr PESEL,

– dane świadczeniodawcy oraz kody kreskowe (Regon, PWZ osoby wystawiającej oraz nr recepty) – dotyczy tylko recept refundowanych,[od 18 kwietnia 2018 r. dotyczy wszystkich recept, a od 14 września 2018 r. pominięty może zostać tylko numer recepty i jego kod kreskowy]

– dane lekarza oraz jego podpis,

– data wystawienia recepty.