Pełne dawkowanie na receptach na lek recepturowy

Czy wedle nowych przepisów, pełne dawkowanie (zdefiniowane w najnowszym rozporządzeniu) musi być również na receptach na lek recepturowy? A więc, np. maść nie może mieć dawkowania zewnętrznie czy 2xdz TYLKO 2×1 lub 2x1g?

Co farmaceuta musi zrobić po dłuższej przerwie od pracy? (fot. Shutterstock).Przyjmuje się, że wg nowego rozporządzenia w sprawie recept, dawkowanie przy leku recepturowym jest wymagane dla substancji podlegających pod ustawę o przeciwdziałanie narkomanii oraz dla postaci stosowanych zewnętrznie (fot. Shutterstock).

Odp.: Przyjmuje się, że wg nowego rozporządzenia w sprawie recept, dawkowanie przy leku recepturowym jest wymagane dla substancji podlegających pod ustawę o przeciwdziałanie narkomanii oraz dla postaci stosowanych zewnętrznie. W pierwszym przypadku zapis powinien zawierać ilość leku i częstotliwość, natomiast w drugim wystarczy tylko częstotliwość. W przypadku maści dawkowanie 1x dziennie będzie prawidłowe. Bardziej doprecyzowany zapis również uznaje się za prawidłowy.

 

Jak oceniasz artykuł?

Twoja ocena: Jeszcze nie oceniłeś/aś artykułu

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych

0 komentarzy - napisz pierwszy Komentujesz jako gość [ lub zarejestruj]