Numer karty EKUZ a pacjent ubezpieczony w Polsce

Moje pytanie dotyczy informacji o wprowadzonym numerze karty EKUZ pomimo ubezpieczenia pacjenta w Polsce.

O ile taka nazwa jednoznacznie wskazuje lek, który lekarz wypisał, to jest akceptowalna (fot. Shutterstock).Dane pacjenta w zakresie peselu, karty EKUZ czy adresu można uzupełniać i modyfikować (fot. Shutterstock).

Na nowym druku recepty papierowej w polu danych pacjenta jest podany numer karty EKUZ, bez określenia symbolu państwa. Pacjent twierdzi, że to pomyłka i że ma ubezpieczenie polskie. Czy w takim przypadku można skorzystać z prawa uzupełnienia brakującego numeru PESEL i sprawozdać receptę jak dla osoby ubezpieczonej w Polsce, pomijając informację o EKUZ? 

Odp.: Dane pacjenta w zakresie imienia i nazwiska, peselu, karty EKUZ czy adresu można uzupełniać i modyfikować. Nie ma problemu, żeby sprawozdać PESEL, a pominąć nr karty.

Zobacz też:

Numer karty Ekuz w adnotacji

Jak oceniasz artykuł?

Twoja ocena: Jeszcze nie oceniłeś/aś artykułu

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych

0 komentarzy - napisz pierwszy Komentujesz jako gość [ lub zarejestruj]