Maść refundowana oraz paski – realizacja e-recepty po 1 lipca.

Moje pytanie dotyczy realizacji e-recepty po 1 lipca na 10 op. maści refundowanej.

Najbezpieczniej będzie wydać 30 saszetek na 100% (fot. Shutterstock).Przytoczone przez Panią sytuacje oraz sposób postępowania dla recept wystawionych od 1 lipca, są prawidłowe (fot. Shutterstock).

E-recepta na maść refundowaną w ilości 10 op., wystawiona po 1 lipca. Jest to recepta roczna z dawkowaniem 2 x dziennie smarować. Rozważmy dwa scenariusze:

  1. Pacjent przychodzi w ciągu pierwszych 30 dni od daty wystawienia. Chce 1 op. Wydaję 1 op. a, resztę w dowolnym rocznym terminie ważności recepty? Ale jednak wydaję całość 10 op.?
  2. Pacjent przychodzi po 30 dniu, nie da się obliczyć, ile przepadło. Czy nie wydaję nic?

E -recepta na 1 bądź 2 op pasków refundowanych wystawiona po 1 lipca z dawkowaniem wiadomo. Chodzi o interpretację, że nie można wydać nawet jednego na zniżkę. Czy tak faktycznie jest?

Odp.: Przytoczone przez Panią sytuacje oraz sposób postępowania dla recept wystawionych od 1 lipca, są prawidłowe. W przypadku braku dawkowania przy paskach nie wolno realizować recepty. Podobnie z maścią, przy realizacji po 30 dniach od daty wystawienia, jeżeli dawkowanie nie jest policzalne, nie można nic wydać.

Jak oceniasz artykuł?

Twoja ocena: Jeszcze nie oceniłeś/aś artykułu

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych

2 komentarze Komentujesz jako gość [ lub zarejestruj]

czy w przypadku gdy pacjent chce całość 10 op maści w jednym wydaniu (w ciągu 30 dni od wystawienia) nie będzie to stanowiło problemu że nie jesteśmy w stanie obliczyć czy to na 180 dni kuracji ?
Przecież w zamyśle ustawodawcy było, ze w przypadku wykluczeń co do obowiązku zapisania dawkowania w przypadku preparatów do stos na skore oraz wyrobów med do diagnostyki w ilości większej niz 2 op, ze w tych przypadkach wystarczające jest podanie częstotliwości jako sposobu dawkowania, bez konieczności określenia dawki jednostkowej Zapewne taka interpretacja się pojawi, choć latem już tym § sue zajmowali w jakimś komunikacie Ehh