Korekta zestawienia refundacyjnego – jak zaznaczyć powiązanie?

Sprawdź, jak wykonać korektę zestawienia refundacyjnego, kiedy zabrakło powiązania po odrzuceniu recepty przez NFZ.

Certyfikaty dostępowe do systemu PLMVS umożliwiają weryfikacje serializowanych produktów leczniczych. (fot. Shutterstock).W zestawieniu refundacyjnym odrzucono receptę z komunikatem „za dużo leków na papierowej rp” (fot. Shutterstock).
W zestawieniu refundacyjnym odrzucono receptę z komunikatem „za dużo leków na papierowej rp”. Czy można to poprawić? Zestawienie zostało wysłane NFZ (bez powiązania). Fundusz odrzucił receptę, wczytano zwrotkę i jak teraz w korekcie zaznaczyć powiązanie?
Odp.: Z pewnością można to zrobić na kilka sposobów. Po pierwsze w sprzedaży, choć tu niezbędne będzie wywołanie narzędzia dostępnego pod skrótem shift+ctrl+p, wycofanie DRR, połączenie pozycji i następnie wysłanie ponowne. W zestawieniu wtedy należy dokonać korekty danej recepty, która zaczyta zaktualizowane dane ze sprzedaży.
Można również w samym zestawieniu spróbować na etapie tworzenia korekty. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem na tej recepcie, wybrać połącz pozycje, zaznaczyć właściwe i je połączyć. Tego typu problemy najlepiej wyłapywać przed wykonaniem zestawienia, gdyż moduł kontrola zawiera niezbędne opcje (ilość pozycji, zdublowanie nr recepty itd.). Opcja w zestawieniach jest łatwiejsza w wykonaniu.