Insulina z dawkowaniem 1×1 po 30 dniach

Zatem, jeżeli do 30 dni od daty wystawienia pacjent nic nie wykupił, po upływie tego czasu już nic nie może otrzymać(Shutterstock).

Uprzejmie proszę o pomoc dot. realizacji e-recepty rocznej, po upływie 30 dni z dawkowaniem insulin 1×1 dla 2 op. Lekarz nie określił dokładnego dawkowania.

Odp: Zapis 1 × 1 traktuje się jako błędne dawkowanie. Zatem, jeżeli do 30 dni od daty wystawienia pacjent nic nie wykupił, po upływie tego czasu już nic nie może otrzymać. Gdyby recepta została rozpoczęta w pierwszym miesiącu, drugie opakowanie można by wydać w terminie ważności, tj. do 365 dnia od daty wystawienia.

Czytaj również:

Dawkowanie: krople oczne/Clonazepam/insuliny

Jak oceniasz artykuł?

Twoja ocena: Jeszcze nie oceniłeś/aś artykułu

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych

4 komentarze Komentujesz jako gość [ lub zarejestruj]

Dobre pytanie, dobrze wiedzieć jak podejść do tematu w razie czego.
To dotyczy każdego leku z błędnym dawkowaniem. Spotkałem się faktycznie z interpretacją, że 1 opakowanie przepada, a drugie wydajemy.
Ale tylko z błędnym tak ? Jeśli pacjent ma wpisane 12 op leku, dawkowanie się zgadza, a przyjdzie do apteki 2 miesiące po dacie wystawienia recepty (oczywiście recepta wystawiona na rok) to wtedy odliczamy 2op i może wykupić pozostałe 10 w ciągu trwania waznosci recepty?