Ilość sumaryczna psychotropu na e-recepcie

Mieliśmy dziś e-receptę na psychotrop, poza ilością 2 op. nie było łącznej ilości mg .
Tylko:

Clonazepam 2 mg 2 op po 30 tabl.
Dawkowanie 1*1 tabl.
Odpłatność 100%

Czy słowna ilość nie obowiązuje e-recepcie?

Odp.: Ilość sumaryczna substancji obowiązuje tak samo recepty papierowe, jak i elektroniczne. Po prawej stronie powinna być widoczna informacja na ten temat. Jeżeli nie ma, to recepta jest wystawiona nieprawidłowo. Być może przepisy zniosą ten obowiązek w odniesieniu do e-recept, ale na razie musi być.

11 komentarzy Komentujesz jako gość [ lub zarejestruj]

Obowiązuje. Nie ma znaczenia że to e-recepta. Przepis jasno określa że wymagana jest łączna ilość subst czynnej
boimy się tej e recepty do tego stopnia, ze przepisy mieszają się nam w głowach
Wszystko co nowe zawsze nas trochę przeraża. Później idzie z górki na luzie bez stresu
Nie ma się czego bać. Przepisy zawsze mieszały bo nie było jednoznaczne.
No, ale czytelność e-recepty niestety pozostawia wiele do życzenia.
Właśnie z tego powodu zdarzają się takie oto wątpliwości
Moim zdaniem powinna być sumaryczna ilość, nawet jeśli to jest e recepta.
Dziwne ze lekarz o tym zapomniał. Tyle razy wałkowane.
a ja słyszałam, że podobno przygotowane jest jakieś rozporządzenie, które ma mówić o tym, że na e-recepcie już nie trzeba będzie pisać słownie;///
Dzisiaj pierwszy raz miałam taką receptę. Wszystko się ładnie zmieściło.