Faktura na Ibum forte w syropie dla przedszkola

Czy można wystawić fakturę na 2 opakowania syropu Ibum forte dla przedszkola, jeśli ibuprofen znajduje się na liście leków dopuszczonych do obrotu w sklepach ogólnodostępnych? Czy w takim wypadku faktura też może być wystawiona tylko na osobę prywatną?

Odp.: W wykazie leków dopuszczonych dl sklepów nie znajduje się ibuprofen w zawiesinie, a jedynie w tabl., kaps. lub kremie, żelu. Oznacza to, że przedszkole nie może zakupić Ibum forte w zawiesinie. Gdyby lek był dopuszczony w obrocie pozaaptecznym, możliwe byłoby wystawienie faktury na przedszkole. W tej sytuacji pozostaje wystawienie faktury na pacjenta lub sprzedaż na paragon.

11 komentarzy Komentujesz jako gość [ lub zarejestruj]

To przedszkola mogą podawać dzieciom leki?
Jeśli rodzic wyrazi zgodę na piśmie to chyba tak.
No raczej nie. Przynajmniej ja o takiej opcji nie słyszałam wśród okolicznych przedszkoli.
Tez wydaje mi się ze nie ma zwyczaju podawania lekow dzieciom w przedszkolu. Nawet na życzenie rodzica. Ta faktura jakaś podejrzana mi się wydaje.
ja słyszałam, że to wręcz zabronione, no chyba, ze w przedszkolu zatrudniona jest pielęgniarka
Może i tak. W sumie to nie dziwne. Niech się dziecku coś stanie a potem się okaże że dostał za dużo leku czy coś...
Nie słyszałam o przedszkolu z pielęgniarką:( wolałabym, aby panie w przedszkolu nie podawały nic mojemu dziecku na własną rękę... zgadzam się, że opisany przypadek jest podejrzany
czasem pielęgniarka jest jak jest zespól szkolno-przedszkolny