Długość praktyki technika a tarcza antykryzysowa

Muszę obliczyć datę zakończenia stażu technika. Według zaleceń staż powinien być przedłużony w przypadku zwolnienia lekarskiego powyżej 14 dni. Czy to prawo dotyczy również tarczy antykryzysowej? W tym przypadku pracodawca korzystał z niej przez 3 miesiące (czerwiec, lipiec, sierpień) i przez ten okres czas pracy został zmniejszony o 20%. W związku z tym ile dni stażysta powinien przepracować dodatkowo, aby uzyskać pełne uprawnienia?

Zapewnienie możliwości leczenia zgodnego z aktualną wiedzą medyczną jest jednym z obowiązków władzy publicznej.

Odp.:

O ile skorzystanie z pomocy w ramach tarczy antykryzysowej nie wiązało się z aneksowaniem umowy i czasowym zmniejszeniem wymiaru czasu pracy z całego etatu na 4/5 etatu, można przyjąć, że stażu (a ściślej praktyki) nie trzeba będzie wydłużać.
Czas trwania praktyki (stażu), czyli 2 lata dotyczy pracy w pełnym wymiarze, każde zmniejszenie wymiaru czasu pracy automatycznie wydłuża czas, który jest niezbędny do jego ukończenia. W tym kontekście do odpracowania pozostanie różnica pomiędzy godzinami wynikającego z pełnego etatu a godzinami faktycznie przepracowanymi.

Jak oceniasz artykuł?

Twoja ocena: Jeszcze nie oceniłeś/aś artykułu

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych

0 komentarzy - napisz pierwszy Komentujesz jako gość [ lub zarejestruj]