Data realizacji na recepcie na leki psychotropowe

Mam pytanie? Czy na leki psychotropowe grupy IV-P można wystawiać recepty z datą realizacji od dnia?

Odp.: Recepty (a także e-recepty) na psychotropy, czy prekursory lub środki odurzające, wystawione od 7/09/2019 są ważne tylko 30 dni od daty wystawienia. Data realizacji od dnia, późniejsza niż data wystawienia nie wydłuża ważności takiej recepty.

6 komentarzy Komentujesz jako gość [ lub zarejestruj]

Dobrze rozumiem? wg PF znowelizowanego ustawą o zmianie niektórych ustaw w związku z wdrażaniem rozwiązań w obszarze e-zdrowia (Dz.U. 2019 poz. 1590) druk RpW może zawierać pole "data realizacji od" ale nic tam nie może być wpisane?
Nigdzie w przepisach nie ma zakazu wpisania daty realizacj od dnia. Jest tylko zapis, że termin realizacji nie może przekroczyć 30 dni od daty wystawienia. Data realizacji może być wpisana, tylko nie bierzemy jej pod uwagę. Przy e-recepcie najbezpieczniej jest ją usunąć i nie raportować w DRR, żeby NFZ się nie przyczepił. Przynajmniej takie jest moje zdanie
A jak usunąć tą datę realizacji od w e-recepcie?
Wyświetlasz kody jak w papierowej, kasujesz, zatwierdzasz i się wysyła nowy DRR.
Pisza u Was sumaryczna ilość substancji czy odsyłacie do poprawy? Zauważyłam że jedni lekarze nie maja z tym problemu, inni twierdzą że im się nie mieści.
Już tak się przyzwyczaili że cały czas piszą