Czy w świetle nowych przepisów możemy dopisać PESEL na rec. psychotropowej i narkotycznej?

Czy w świetle nowych przepisów możemy dopisać Pesel na recepcie psychotropowej i narkotycznej? I czy też nie musi zawierać REGON-u w przypadku wypisanie leków na 100%?

Odp.: W świetle zmian w rozporządzeniu w sprawie recept, od 7 marca możemy opisywać brakujący PESEL na każdej recepcie, także tej z lekiem psychotropowym lub nawet narkotycznym, choć bardzo rzadko taka sytuacja występuje. Przepisy dotyczące danych świadczeniodawcy na receptach nie zmieniły się, jeżeli recepta na ww. leki będzie wystawiana przez podmiot to REGON i kod kreskowy musi być. Nie musimy tylko raportować REGON-u z recept pro auctore/pro familiae lub pełnopłatnych (jeżeli nie ma go na recepcie).

1 komentarz Komentujesz jako gość [ lub zarejestruj]

Narkotycznej to raczej nie bym powiedziała.