Czy trzeba uzupełnić w drr dane świadczeniodawcy (np. prywatna praktyka lekarska) jeżeli na e-recepcie w tym polu jest imię i nazwisko lekarza, regon, adres i telefon? Czy brak takiego uzupełnienia może być zakwestionowany przez NFZ?
Odp.:
Z reguły recepty, gdzie pojawia się brak danych, które można uzupełnić, a nie zostało to zrobione przez osobę realizującą, są kwestionowane. Przekazanie recept do refundacji jest potwierdzeniem, że zrealizowana kompletne i prawidłowo wystawione recepty. Oczywiście można się bronić, ale lepiej opisać, nawet po fakcie, niż zostawiać do czasu potencjalnej kontroli.
Uzupełnienie brakujących lub błędnych danych świadczeniodawcy jest możliwe w postaci adnotacji w DRR, co wynika z treści § 10 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia w sprawie recept:
„Recepta, na której nie wpisano poniższych danych, wpisano je w sposób nieczytelny lub niezgodny z art. 96a ustawy – Prawo farmaceutyczne, może zostać zrealizowana pod warunkiem dokonania następujących czynności: 2) dane dotyczące osoby uprawnionej albo podmiotu – osoba wydająca określa je na podstawie posiadanych danych; osoba wydająca zamieszcza je w Dokumencie Realizacji Recepty lub na rewersie recepty papierowej oraz komunikacie elektronicznym przekazywanym do oddziału wojewódzkiego Funduszu, o którym mowa w art. 45 ust. 2 ustawy o refundacji;”
Jak oceniasz artykuł?
Twoja ocena: Jeszcze nie oceniłeś/aś artykułuUdostępnij tekst w mediach społecznościowych
1 komentarz Komentujesz jako gość [zaloguj się lub zarejestruj]