Czy technik farmaceutyczny może wydać Transtec?

Czy technik farmaceutyczny może wydać plastry Transtec na receptę? Z jakich grup może wydawać leki, a jakich nie może?

Odp.: Zgodnie z art. 91 ustawy Prawo farmaceutyczne, technik farmaceutyczny:

Art.  91.
1. Technik farmaceutyczny, posiadający dwuletnią praktykę w aptece w pełnym wymiarze czasu pracy, może wykonywać w aptece czynności fachowe polegające na sporządzaniu, wytwarzaniu, wydawaniu produktów leczniczych i wyrobów medycznych, z wyjątkiem produktów leczniczych mających w swoim składzie:
1) substancje bardzo silnie działające określone w Urzędowym Wykazie Produktów Leczniczych dopuszczonych do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
2) substancje odurzające,
3) substancje psychotropowe grupy I-P oraz II-P
– określone w odrębnych przepisach.

nie może wydawać leków bardzo silnie działających, odurzających oraz psychotropów z grup I-P i II-P.
Może natomiast wydawać leki psychotropowe z grup III-P (np. Transtec), IV-P oraz prekursory.

Jak oceniasz artykuł?

Twoja ocena: Jeszcze nie oceniłeś/aś artykułu

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych

0 komentarzy - napisz pierwszy Komentujesz jako gość [ lub zarejestruj]