Czy na rewersie wystarczy sam podpis realizującego?

Czy w przypadku recept nie robionych, tylko zwykłych recept na rewersie jest wymagana też pieczątka osoby realizującej czy wystarczy sam podpis? Proszę o podstawę prawną.

Odp.: Odpowiedź znajduje się w § 7 ust. 2 rozporządzenia w sprawie recept, który mówi, że:
§ 7
2. Realizacja recepty w postaci papierowej obejmuje dodatkowo potwierdzenie realizacji recepty polegające na zamieszczeniu na jej rewersie:
1) imienia i nazwiska osoby wydającej – w formie nadruku lub pieczęci;
2) podpisu osoby wydającej.

Jak oceniasz artykuł?

Twoja ocena: Jeszcze nie oceniłeś/aś artykułu

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych

6 komentarzy Komentujesz jako gość [ lub zarejestruj]

Dobre pytanie, ja się podbijam i podpisuję.
Od 1 stycznia otaksowaniem miał być DRR, no chyba, że do danej recepty nie jest generowany.
U mnie też kiedyś to nawet dwie pieczątki
Musi być pieczatka i podpis, Mazowiecki NFZ i WIF na pewno wymaga, zresztą mowa o tym w przepisach