Czy już obowiązuje realizacja recept tylko na 120 dni stosowania?

Czy już obowiązuje wydawanie ilości leku na 120 dni kuracji?

Kiedy wejdzie w życie zasada nakazująca wydanie ilości leku tylko na 120 dni kuracji? Czy może to już obowiązuje?Wykaz aktów oczekujących na publikację w Dzienniku Ustaw zawiera informację na temat najpóźniejszej daty publikacji aktów (fot. Shutterstock).

Od kiedy obowiązuje realizacja rocznej recepty na max. 120 dni kuracji? Obecnie jak zwykle jest w tym temacie wielkie poruszenie z wielkimi niewiadomymi.

 

Odp.: Tzw. duża nowelizacja ustawy refundacyjnej oraz niektórych innych ustaw czeka na publikację w dzienniku ustaw. Można to zweryfikować, wchodząc na tę stronę i wpisując w wyszukiwarkę słowo „refundacji”. Najpóźniejsza data ogłoszenia to 20 września br., więc jeżeli nic się nie zmieni, najwcześniej od 21 września 2023 r. będzie to obowiązywać, ale raczej dla nowych recept. Do momentu wejścia w życie zapewne wiele niewiadomych się wyjaśni.

Aktualizacja: Zapisy DNUR weszły w życie w dniu 21 września. Więcej o nich możesz przeczytać w tekście: DNUR wchodzi w życie- jakie zmiany czekają nas w realizacji recept?

mgr farm. Konrad Okurowski