Briglau Free – trójpak a 120 dni kuracji

Jeśli w hurtowni brakuje dostępnych opakowań po 5 ml, to można wydać trójpak na 125 dni stosowania?

Czy przy dawkowaniu 1 raz dziennie po 2 krople do obu oczu mogę wydać potrójne opakowanie leku Briglau Free?Według deklaracji producenta leku Briglau Free 5 ml leku zawiera nie mniej niż 127 kropli (fot. Shutterstock).

Na recepcie wypisano Briglau Free 1 op. 3 but. 5 ml. Dawkowanie na recepcie 1 x dziennie 2 krople do obu oczu. W trzech butelkach jest 500 kropli. Z dawkowania można obliczyć, że wystarczy na 125 dni stosowania. Pojedyncze butelki są niedostępne w hurtowniach. Czy można zrealizować receptę przekraczając 120 dni stosowania?

Odp.: Bazując na danych z aktualnego ChPL faktycznie potrójnego opakowania leku Briglau Free przy dawkowaniu 1 × 4 krople, wydać się nie da. Z kolei opierając się na deklaracji producenta co do zawartości w butelce 5 ml nie mniej niż 127 kropli, po uwzględnieniu dawkowania, pacjent otrzyma lek na 95 dni stosowania. Tym samym wydanie trójpaku będzie możliwe. Komunikat producenta znajduje się pod tym adresem. Dla pewności proszę dodać adnotację w DRR. Producent obiecał, że ChPL będzie poprawiony.
mgr farm. Konrad Okurowski