Brak pieczątki lekarza i numeru PWZ na recepcie

Jeżeli lekarz wskazał opakowanie pełnopłatne, to nie wydać nic ze zniżką (fot. Shutterstock).Zgodnie z § 3 ust. 1 pkt 7 rozporządzenia w sprawie recept lekarskich dane dotyczące osoby uprawnionej obejmują imię i nazwisko oraz numer PWZ (fot. Shutterstock).

Czy prawidłowa jest Rp. zawierająca w miejscu na dane lekarza jego imię i nazwisko, a numer PWZ zapisany tylko w postaci kodu kreskowego bez cyfr? Rp. bez pieczątki lekarza.

Zgodnie z § 3 ust. 1 pkt 7 rozporządzenia w sprawie recept lekarskich dane dotyczące osoby uprawnionej obejmują imię i nazwisko oraz numer PWZ. Ponieważ sama obecność kodu kreskowego nie spełnia tego wymogu, to ww. receptę należy uznać za nieprawidłową.