Przystąpienie do PESF – nowy system dla farmaceutów

Na dziś (2 stycznia 2024 r.) zaplanowane jest wdrożenie w ramach, którego zostanie oddany farmaceutom pierwszy obszar funkcjonalny związany z wnioskowaniem o egzamin specjalizacyjny (PESF).

Wdrażany obszar odnoszący się do egzaminu specjalizacyjnego PESF jest pierwszym obszarem uruchamianym w nowym SMK dla farmaceutów. (fot. Shutterstock)

Kiedy nowy system będzie dostępny?

Farmaceuci wnioskujący o przystąpienie do egzaminu PESF dla sesji jesiennej będą składać wnioski wyłącznie w nowym SMK. Funkcjonalność ta dla użytkowników dostępna będzie od dnia 1 lutego 2024 (tj. po zakończeniu procesu wnioskowania na sesję wiosenną).

Czytaj także: Lista refundacyjna styczeń 2024- najważniejsze zmiany

Pierwszy obszar dla farmaceutów

Przekazano, że wdrażany obszar odnoszący się do egzaminu specjalizacyjnego PESF jest pierwszym obszarem uruchamianym w nowym SMK dla farmaceutów i wynika z etapowego przenoszenia funkcjonalności z dotychczasowego systemu do nowego SMK.

Zobacz także: Nieznane oblicza Kamsoftu- funkcje, które musisz znać! , odc. 1

Instrukcje korzystania z systemu

W przekazanie informacji dodano, że w związku z uruchomieniem nowych obszarów w systemie również na stronie internetowej Centrum e-Zdrowia, zamieszczone zostaną instrukcje wyjaśniające proces korzystania z systemu. Jednocześnie z uwagi na przyrostowe wdrażanie funkcjonalności w nowym SMK oraz celem ułatwienia korzystania z systemu, po zalogowaniu zostały udostępnione tabele obrazujące zakres funkcjonalny możliwy do realizacji w dotychczasowym lub nowym SMK.

Źródło: NIA

Jak oceniasz artykuł?

Twoja ocena: Jeszcze nie oceniłeś/aś artykułu

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych

0 komentarzy - napisz pierwszy Komentujesz jako gość [ lub zarejestruj]