Majamil prolongatum (Diclofenac sodium)

Majamil prolongatum (Diclofenac sodium)

Dostępne dawki i opakowania:

Majamil® prolongatum
tabl. powl. o przedł. uwalnianiu (100 mg) 20 szt.

Lek z listy leków refundowanych, odpłatność: 50%

 

Jeżeli lekarz ma podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia upoważniającą do wystawiania recept na leki refundowane, to lek Majamil prolongatum w dawce 100mg pakowany po 20 tabletek może przepisać z odpłatnością 50% w następujących wskazaniach:

 

  • we wszystkich zarejestrowanych wskazaniach na dzień wydania decyzji, tj.: w reumatoidalnym zapaleniu stawów, zesztywniającym zapalenie stawów kręgosłupa, chorobie zwyrodnieniowej stawów, zespołach bólowych tkanek miękkich (zapaleniu mięśni, więzadeł, powięzi, kaletek maziowych, pochewek ścięgnistych).

 

Wskazania pozarejestracyjne, w których pacjenta może otrzymać lek z odpłatnością 50%:

 

  • w dyskopatiach,

  • w leczeniu przeciwbólowym u pacjentów z chorobą nowotworową.

 

Przykład poprawnie wypisanej recepty na lek Majamil prolongatum:

 

Rp.

Majamil prolongatum 1op, Odpłatność 50%

DS.1x1

opis sytuacji: pacjent pokazuje legitymację ZK

 

W przytoczonej powyżej sytuacji osoba wystawiająca receptę prawidłowo określiła nazwę leku, sposób dawkowania oraz jego odpłatność. Pomimo faktu, że lek Majamil jest zarejestrowany też w dawkach 25 i 50mg, to nazwa „prolongatum” jednoznacznie określa preparat jaki ma otrzymać ze zniżką pacjent. Po okazaniu przez pacjenta legitymacji Zasłużonego Honorowego dawcy Krwi,  farmaceuta odnotowuje numer oraz rodzaj dokumentu potwierdzającego uprawnienie dodatkowe. Tak zapisane dane potwierdza się dodatkowo popisem osoby realizującej.