Tialorid, Tialorid Mite (Amilorid, Hydrochlorothiazide)

Dostępne dawki i opakowania:

Tialorid® tabl. 50 szt.

Lek z listy leków refundowanych, odpłatność: 30%

Tialorid® mite tabl. mite 50 szt.

Lek z listy leków refundowanych, odpłatność: 30%

Jeżeli lekarz ma podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia upoważniającą do wystawiania recept na leki refundowane, to lek Tialorid lub Tialorid Mite tabl. może przepisać z odpłatnością 30% w następujących wskazaniach:

•    we wszystkich zarejestrowanych wskazaniach na dzień wydania decyzji, tj.: w leczeniu nadciśnienia tętniczego krwi lekkiego lub umiarkowanego (w monoterapii lub z innymi lekami obniżającymi ciśnienie krwi). W zastoinowej niewydolność krążenia. W marskości wątroby z wodobrzuszem i obrzękami.

Wskazania pozarejestracyjne, w których pacjenta może otrzymać lek w postaci z odpłatnością 30%:

•    w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz przewlekłej choroba nerek - u dzieci do 18 roku życia; w moczówce nerkopochodnej.

Przykład poprawnie wypisanej recepty na lek Tialorid:

Rp.

Tialorid Mite tabl. 3op Odpłatność 30%

DS.3x1

Odział NFZ – UK, podany numer PESEL

W tym przypadku recepta zawiera uchybienia formalne, ale nie stanowią one przeszkody w realizacji. Podany jest oddział NFZ w postaci symbolu państwa, który farmaceuta koryguje na podstawie przestawionych przez pacjenta dokumentów (np. karta EKUZ) do właściwego GB, a pesel zastępuje numerem dokumentu, co zostaje odpowiednio odnotowane na rewersie recepty.

Osoba wystawiająca receptę prawidłowo określiła nazwę leku, ilość leku, odpłatność oraz dawkowanie.