Segan (Selegiline hydrochloride)

Segan (Selegiline hydrochloride)

Dostępne dawki i opakowania:

Segan tabl. 5 mg 60 szt.

Odpłatność :R


Lek Segan może zostać przepisany z odpłatnością ryczałtową w następującym refundacyjnym tj.

  • w leczeniu choroby i zespołu Parkinsona.

Lek Segan może zostać przepisany ze 100% odpłątnością w następujących wskazaniach refundacyjnych:

  • we wczesnej fazie choroby Parkinsona jako jedyny lek lub w chorobie Parkinsona (lub objawowym parkinsonizmie) w skojarzeniu z lewodopą (razem z inhibitorem dekarboksylazy lub bez niego).

Przykład recepty na lek Segan

Rp.

Segan

120 tabl


W tym przypadku recepta zawiera 2 błędy:

  • Postać leku – lek jest zarejestrowany tylko w postaci tabletek, dlatego też zapis postaci na recepcie nie jest konieczny. Zgodnie z §6 ust. 1 pkt. 2) rozporządzenia w sprawie recept lekarskich postać leku należy określić jedynie wtedy, jeżeli występuje on w więcej niż jednej postaci farmaceutycznej.

  • Odpłatność – brak określenia odpłatności nie jest błędem, ponieważ zgodnie z § 6 ust. 1 pkt 6) rozporządzenia w sprawie recept lekarskich jeżeli lek występuje tylko w jednej odpłatności, osoba wystawiająca receptę nie ma obowiązku określenia jej na recepcie. Jeżeli na recepcie nie wpisano odpłatności 100% ani oznaczenia x, należy wydać lek z odpłatnością ryczałtową

  • Dawkowanie – brak dawkowania również nie jest problemem, ponieważ zgodnie z § 16 ust 1.pkt d rozporządzenia w sprawie recept lekarskich, jeżeli na recepcie nie wpisano dawkowania, osoba wydająca wydaje maksymalnie dwa najmniejsze opakowania leku, czyli w tym przypadku dwa opakowania po 60 tabletek


 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dostęp do zawartości serwisu recepty.edu.pl jest możliwy dla osób uprawnionych do wystawia recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.