Oflodinex (Ofloxaxin)

Oflodinex (Ofloxaxin)

Dostępne dawki i opakowania:

Oflodinez krople do oczu
3mg/ml but. 5 ml

Odpłatność: 100%

Lek Oflodinex może zostać przepisany przez lekarza ze 100% odpłatnością we wszystkich wskazaniach rejestracyjnych tj:

  • W miejscowym leczeniu powierzchownych zakażeń oczu, takich jak bakteryjne zapalenie spojówek i zapalenie rogówki, wywołanych przez drobnoustroje wrażliwe na działanie ofloksacyny u dorosłych i dzieci.

Przykład recepty na lek Oflodinex:

Rp. Oflodinex

2 opak. 5 ml

Odpłatność: R

W tym przypadku recepta zawiera 2 błędy:

  • Postać leku – lek jest zarejestrowany jedynie w postaci kropli. Zgodnie z §6 ust 1 pkt. 2) rozporządzenia w sprawie recept lekarskich, jeżeli lek występuje w jednej postaci, nie ma obowiązku określania jej na recepcie.

  • Odpłatność – lek występuje jedynie w odpłatności 100%, w związku z czym, pomimo zapisu na recepcie, należy wydać go zgodnie z obowiązującą rejestracją w wykazie leków

  • Wielkość i pojemność opakowania – lek Oflodinex występuje jedynie w opakowaniach po 5 ml. Powyższy zapis nie jest jednoznaczny, w związku z czym zgodnie z §16 ust. 2 rozporządzenia w sprawie recept lekarskich, jeżeli z liczby, wielkości opakowań, liczby jednostek dawkowania i sposobu dawkowania podanego na recepcie wynikają różne ilości leku, osoba wydająca wydaje najmniejszą z nich, jako ilość przepisaną przez osobę wystawiającą receptę. W powyższym przypadku oznacza to, że należy wydać pacjentowi jedno opakowanie leku Oflodinex o pojemności 5 ml.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dostęp do zawartości serwisu recepty.edu.pl jest możliwy dla osób uprawnionych do wystawia recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.