Morfeo (Zaleplonum)

Dostępne dawki i opakowania:

Morfeo 5 mg w op. 10, 20 i 30 kaps.

Lek pełnopłatny: odpł. 100%

Morfeo 10 mg w op. 10, 20 i 30 kaps.

Lek pełnopłatny: odpł. 100%

Jeżeli lekarz posiada uprawnienie do wystawiania recept, to lek Morfeo w dawce 5 lub 10 mg w postaci kapsułek może wypisać pełnopłatnie w nastepujących przypadkach:

  • w leczenie pacjentów z bezsennością, mających trudności z zasypianiem. Lek zalecany jest tylko w przypadku ciężkich zaburzeń, uniemożliwiających prowadzenie normalnego trybu życia lub będących przyczyną poważnego dyskomfortu dla chorego.

Przykład recepty na lek :

Rp.

Morfeo 10 mg trzydzieści tabl.

(trzysta mg)

S. doraźnie

(Lekarz przybił dwie pieczątki z tym lekiem)

Powyższa recepta zawiera błędy:

  • Ilość leku – lekarz na repecie na lek psychotropowy może znajdować się tylko jedna pozycja. Ponadto słownie zapisana ilość sumaryczna substancji psychotropowej nie byłaby zgodna w przypadku wydania dwóch opakowań po 30 tabl. Zatem z tej recepty można by wydać tylko 30 tabl.

  • Dawkowanie – w przypadku leków z grupy IV-P wymagane jest podanie sposobu dawkowania. Określenie "doraźnie" nie spełnia tego wymogu, a co za tym idzie czyni receptę nieprawidłowo wystawioną. Taką receptę można przyjąć do realizacji tylko po poprawie i właściwym określeniu sposobu dawkowania.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Dostęp do zawartości serwisu recepty.edu.pl jest możliwy dla osób uprawnionych do wystawia recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.