Mesopral (Esomeprazole)

Mesopral (Esomeprazole)

Dostępne dawki i opakowania:

Mesopral® kaps. 20 mg 28 szt.

Lek z listy leków refundowanych, odpłatność: 50%

Mesopral® kaps. 40 mg 28 szt.

Lek z listy leków refundowanych, odpłatność: 50%

Jeżeli lekarz ma podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia upoważniającą do wystawiania recept na leki refundowane, to lek Mesopral w dawce 20 mg i 40 mg pakowany po 28 kaps. może zostać przepisany z odpłatnością 50% we wszystkich wskazaniach rejestracyjnych tj:

• chorobie refluksowej przełyku, w tym w leczeniu nadżerek w przebiegu refluksowego zapalenia przełyku, w zapobieganiu nawrotom refluksowego zapalenia przełyku, w leczeniu objawowym choroby refluksowej przełyku. W skojarzeniu z odpowiednimi schematami leczenia przeciwbakteryjnego w celu eradykcji bakterii Helicobacter pylori, jak również w leczeniu choroby wrzodowej dwunastnicy współistniejącej z zakażeniem Helicobacter pylori oraz w zapobieganiu nawrotom wrzodu trawiennego u pacjentów z chorobą wrzodową związaną z zakażeniem H.pylori. U pacjentów, u których konieczne jest stosowanie długotrwałego leczenia niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ): w leczeniu wrzodów żołądka związanych z leczeniem NLPZ, w zapobieganiu wrzodom żołądka i dwunastnicy związanym z leczeniem NLPZ u pacjentów z grupy ryzyka. W przedłużonym leczeniu po terapii dożylnej rozpoczynającej leczenie zapobiegające ponownemu krwawieniu z wrzodów trawiennych. W leczenie zespołu Zollingera-Eliisona.

Przykład błędnie wypisanej recepty na lek Mesopral:

Rp.

Mesopral 2 op

Odpłatność 50%

DS. 1 x 1

W tym przypadku recepta zawiera jeden błąd:

•              dawka leku – ponieważ nie została określona dawka leku, farmaceuta może skorygować ten błąd, wydając lek w najniższej zarejestrowanej dawce – w tym przypadku jest to dawka 20 mg, która podlega refundacji 50%

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dostęp do zawartości serwisu recepty.edu.pl jest możliwy dla osób uprawnionych do wystawia recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.