Mesopral (Esomeprazole)

Mesopral (Esomeprazole)

Dostępne dawki i opakowania:

Mesopral® kaps. (20 mg) 28 szt.

Lek z listy leków refundowanych, odpłatność: 50%

Mesopral® kaps. (40 mg) 28 szt.

Lek z listy leków refundowanych, odpłatność: 50%

 

Jeżeli lekarz ma podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia upoważniającą do wystawiania recept na leki refundowane, to lek Mesopral w dawce 20mg i 40mg pakowany po  28 tabl. może zostań przepisany z odpłatnością 50% we wszystkich  wskazaniach rejestracyjnych tj:

 

chorobie refluksowej przełyku, w tym w leczeniu nadżerek w przebiegu refluksowego zapalenia przełyku, w zapobieganiu nawrotom refluksowego zapalenia przełyku, w leczeniu objawowym choroby refluksowej przełyku. W skojarzeniu z odpowiednimi schematami leczenia przeciwbakteryjnego w celu eradykcji bakterii Helicobacter pylori, jak również w leczeniu choroby wrzodowej dwunastnicy współistniejącej z zakażeniem Helicobacter pylori oraz w zapobieganiu nawrotom wrzodu trawiennego u pacjentów z chorobą wrzodową związaną z zakażeniem H.pylori. U pacjentów, u których konieczne jest stosowanie długotrwałego leczenia niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ): w leczeniu wrzodów żołądka związanych z leczeniem NLPZ, w zapobieganiu wrzodom żołądka i dwunastnicy związanym z leczeniem NLPZ u pacjentów z grupy ryzyka. W przedłużonym leczeniu po terapii dożylnej rozpoczynającej leczenie zapobiegające ponownemu krwawieniu z wrzodów trawiennych. W leczenie zespołu Zollingera-Eliisona.

 
 

Przykład prawidłowo wypisanej recepty na lek  Mesopral:

Rp.

Mesopral 20 mg 1op 50%
S.1x1


W powyższym przypadku lekarz prawidłowo określił nazwę, dawkę, odpłatności i dawkowania leku, co pozwala na bezproblemową realizację takiej recepty.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dostęp do zawartości serwisu recepty.edu.pl jest możliwy dla osób uprawnionych do wystawia recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.