Floxamic (Moxifloxacin)

Floxamic (Moxifloxacin)

Dostępne dawki i opakowania:

Floxamic krople do oczu, roztwór 5mg/ml

Odpłatność: 100%

Lek Floxamic może zostać przepisany przez lekarza ze 100% odpłatnością we wszystkich wskazaniach rejestracyjnych tj:

  • w miejscowym leczeniu ropnego, bakteryjnego zapalenia spojówek, wywołanego przez szczepy wrażliwe na moksyfloksacynę

Przykład recepty na lek Floxamic :

Rp.

Floxamnic 5 mg 

2 opakowania

D.S. 4 x 1 kropla do lewego oka

W tym przypadku recepta zawiera 3 błędy:

  • Postać leku – lek jest zarejestrowany tylko w postaci kropli.  Zgodnie z §6 ust 1 pkt. 2) rozporządzenia w sprawie recept lekarskich, postać leku należy określić jedynie, gdy występuje on w więcej niż jednej postaci. W związku z tym zgodnie z §16 ust .1 pkt 1b) rozporządzenia w sprawie recept lekarskich jeżeli na recepcie nie wpisano postaci leku, osoba wydająca lek określa ją na podstawie posiadanej wiedzy.
  • Dawka – lek zarejestrowany jest w jednej dawce – 5mg/ml. Dawka nie została określona właściwie, jednak ze względu na to, że nie istnieje inna zarejestrowana dawka leku należy wydać lek Floxamic w jedynej zarejestrowanej na rynku dawce i postaci farmaceutycznej.
  • Odpłatność – brak określenia odpłatności nie jest błędem, ponieważ zgodnie z § 6ust 1.pkt 6) rozporządzenia w sprawie recept lekarskich, jeżeli lek występuje tylko w jednej odpłatności, osoba wystawiająca receptę nie ma obowiązku określenia jej na recepcie.
  • Nazwa - ponieważ nie ma leku o nazwie Floxamnic, to można uznać, że powyższa nazwa, pomimo literówki w nazwie, wskazuje jaki lek ma zostać wydany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dostęp do zawartości serwisu recepty.edu.pl jest możliwy dla osób uprawnionych do wystawia recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.