Elin (Norgestimate + Ethinylestradiol)

Elin (Norgestimate + Ethinylestradiol) Dostępne dawki i opakowania:

Elin 250+30µg  - 21 tabletek  powlekanych

Odpłatność: 100%

Elin 250+30µg – 63 tabletek powlekanych

Odpłatność : 100%

Lek Elin może zostać przepisany przez lekarza ze 100% odpłatnością we wszystkich wskazaniach rejestracyjnych tj:
  • jako doustny środek antykoncepcyjny.
  Przykład recepty na lek Elin:

Rp. Elin 6 opak a 21 tabl.
Odpłatność: 100%
D.S.  wiadomo

W tym przypadku recepta zawiera 5 błędów:
  • Postać leku – lek jest zarejestrowany jedynie w postaci tabletek.  Zgodnie z art. 96a ust 1 pkt. 4 lit. b) ustawy Prawo farmaceutyczne, jeżeli lek występuje w jednej postaci, nie ma obowiązku określania jej na recepcie.
  • Dawka – lek zarejestrowany jest w jednej dawce, w związku z czym nie ma konieczności zapisu dawki na recepcie - zgodnie z art. 96a ust 1 pkt. 4 lit. c) ustawy Prawo farmaceutyczne dawkę należy uściślić jedynie wtedy, gdy lek zarejestrowany jest w więcej niż jednej dawce.
  • Dawkowanie– na recepcie zapisano 6 opakowań po 21 tabletek, z powodu braku dawkowania należy wydać jednak 2 opakowania po 21 tabletki, ponieważ bez sposobu dawkowania można przepisać jedynie dwa najmniejsze zarejestrowane lub refundowane opakowania danego leku;
  • Ilość leku - maksymalna ilość danego leku może dotyczyć jedynie 120 dni kuracji, więc nie jest możliwe wydanie 6 opakowań, a jedynie (gdyby było obecne dawkowanie) 4 - 5 op.
  • Odpłatność – brak określenia odpłatności nie jest błędem, ponieważ dotyczy ona tylko leków refundowanych

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Dostęp do zawartości serwisu recepty.edu.pl jest możliwy dla osób uprawnionych do wystawia recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.