Capecitabine Polpharma (Capecitabine)

Capecitabine Polpharma (Capecitabine)

Dostępne dawki i opakowania:

Capecitabine Polpharma 150 mg
60 tabletek powlekanych         
 

Odpłatność: 100%

Capecitabine Polpharma 500 mg 120 tabletek powlekanych

Odpłatność: 100%

Lek Cabecitabine Polpharma zarówno w dawce 150 mg, jak i 500 mg może zostać przepisany przez lekarza ze 100% odpłatnością we wszystkich wskazaniach rejestracyjnych tj:

  • w leczeniu uzupełniającym po operacji raka okrężnicy w stadium III, w leczeniu raka jelita grubego i odbytnicy z przerzutami. W leczeniu pierwszego rzutu zaawansowanego raka żołądka w skojarzeniu ze schematami zawierającymi pochodne platyny. W skojarzonym leczeniu zaawansowanego raka piersi.

Przykład recepty na lek Capecitabine :

Rp.

Cabecitabine 150 mg

1 opak a 120 tabl.

D.S. 2 x1

W tym przypadku lekarz wystawiający receptę pominął odpłatność leku. Nie stanowi  to problemu, ponieważ lek Capecitabine Polpharma nie należy do wykazu leków refundowanych. Nieprecyzyjnie wskazano jednak wielkość opakowania, jaką należy wydać pacjentowi. Skoro lek Cabecitabine Polpharma w dawce 150 mg zarejestrowany jest jedynie w postaci opakowania 60 tabletek, to w powyższej sytuacji należy wydać pacjentowi 2 opakowania po 60 tabletek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dostęp do zawartości serwisu recepty.edu.pl jest możliwy dla osób uprawnionych do wystawia recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.