Briglau PPH (Brimonidine tartrate)

Briglau PPH (Brimonidine tartrate)

Dostępne dawki i opakowania:

Briglau PPH krople do oczu, roztwór (2 mg/ml) but. 5 ml

Lek z listy leków refundowanych, odpłatność: R

Briglau krople do oczu, roztwór (2mg.ml) but. 5 ml

Lek nierefundowanym, odpłatność 100%

Jeżeli lekarz ma podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia upoważniającą do wystawiania recept na leki refundowane, to lek Briglau PPH krople do oczu może przepisać z odpłatnością R w następujących wskazaniach:

  • w jaskrze,

W pozostałych przypadkach (wszystkich zarejestrowanych wskazaniach) można przepisać lek za pełną odpłatnością:

  • w obniżaniu podwyższonego ciśnienia śródgałkowego (CSG) u pacjentów z jaskrą z otwartym kątem przesączania lub nadciśnieniem ocznym. W monoterapii u pacjentów, u których miejscowe stosowanie β-adrenolityków jest przeciwwskazane. W leczeniu skojarzonym z innymi lekami obniżającymi CSG, jeżeli zmniejszenie ciśnienia z użyciem tych leków jest niewystarczające.

Przykład błędnie wystawionej recepty ma lek Briglau PPH:

Rp.

Briglau 3op

S.1x1 OPL

W tym przypadku recepta zawiera 2 błędy:

  • postać leku - kiedy lek jest zarejestrowany w jedej postaci farmacutycznej lekarz nie ma obowiązku określania tego na recepcie,
  • nazwa leku - w UWPL wystepują krople Biglau oraz Briglau PPH, przy czym tylko te drugie widnieją na liście leków refundowanych. Przy zapisie Briglau pacjentowi można zaproponować wydanie leku za pełną odpłatnością lub wizytę u lekarza w celu poprawy nazwy preparatu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dostęp do zawartości serwisu recepty.edu.pl jest możliwy dla osób uprawnionych do wystawia recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.