Asmenol® (Montelukast)

Asmenol® (Montelukast)

Dostępne dawki i opakowania:

Asmenol® do rozgr. i żucia 4 mg 28 szt.

Rx 100%

Asmenol® do rozgr. i żucia 5 mg 28 szt.

Rx 100%

Asmenol® tabl. powl.10 mg 28 szt.

Rx 100%

W przypadku podpisania przez lekarza umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia upoważniającej do wystawiania recept refundowanych Asmenol®  może być wypisany tylko pełnopłatnie, lek ten we wszystkich dawkach nie jest objęty refundacją.

Wskazania:

Preparat jest stosowany pomocniczo w leczeniu astmy u pacjentów z astmą przewlekłą o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu, u których efekty leczenia wziewnymi kortykosteroidami i stosowanymi doraźnie krótko działającymi beta-agonistami są niezadowalające. U pacjentów w wieku 2-14 lat preparat może być również stosowany zamiast małych dawek wziewnych kortykosteroidów u pacjentów z astmą przewlekłą o łagodnym nasilenia, u których w ostatnim okresie nie obserwowano ciężkich napadów astmy wymagających stosowania doustnych kortykosteroidów, oraz u pacjentów, którzy nie potrafią stosować kortykosteroidów wziewnych. U pacjentów w wieku od 15 lat z astmą, u których preparat jest stosowany w leczeniu astmy, może on również łagodzić objawy sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa. Preparat jest też stosowany w zapobieganiu astmie, w której skurcz oskrzeli wywołany jest głównie przez wysiłek fizyczny.

Przykład nieprawidłowo wystawionej recepty:

Asmenol  10mg a 28 tabl. 4op   odpł. 30%

S: 1X1 tabl. żuć przed snem

W tym przypadku recepta zawiera 2 nieprawidłowości:

  • Lek Asmenol nie znajduje się na liście leków refundowanych (stan od 03.2014r.) recepta może być zrealizowana z odpłatnością 100%,
  • Tabletki 10mg nie są przeznaczone do rozgryzania i żucia, tabletka powlekana do połknięcia,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dostęp do zawartości serwisu recepty.edu.pl jest możliwy dla osób uprawnionych do wystawia recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.