Allertec (Cetirizini dihydrochloridum)

Dostępne dawki i opakowania:

Allertec syrop 5mg/5ml butelka 100 ml

Lek refundowany: odpł. 30%

Allertec krople doustne 10mg/1ml 10 ml, 20 ml

Lek refundowany: odpł. 30%

Allertec 10 mg 30 tabl. powl.

Lek refundowany: odpł. 30%

Allertec 10 mg 20 tabl. powl.

Lek pełnopłatny: odpł 100%

Jeżeli lekarz posiada uprawnienie do wystawiania recept refundowanych, to lek Allertec w postaci syropu, kropli lub tabletek powlekanych może wypisać z odpłatnością 30% w następujących przypadkach:

  • we wszystkich zarejestrowanych wskazaniach, tj. w łagodzeniu objawów dotyczących nosa i oczu, związanych z sezonowym i przewlekłym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa oraz objawów przewlekłej idiopatycznej pokrzywki - syrop i krople doustne: u dorosłych i dzieci ≥2 lat; tabl.: u dorosłych i dzieci ≥6 lat;

lub

  • w zakresie pozarejestracyjnych wskazań objętych refundacją: w atopowym zapaleniu skóry, w alergii pokarmowej - u pacjentów od 6 miesiąca życia, w reakcji anafilaktycznej objawiająca się pokrzywką lub obrzękiem naczynioruchowym Quinckego - u pacjentów od 6 miesiąca życia.

Przykład recepty na lek Allertec:

Rp.

Allertec tabl. 3op

S. 1x1

Uprawnienie: IB

Powyższa recepta zawiera 2 błędy:

  • Odpłatność – Jeżeli lek posiada tylko jeden poziom odpłatności, a lek ma być wypisany ze zniżką, to informacja taka może zostać pominięta. Ponadto w przypadku osoby z uprawnieniem IB zapisanie odpłatności również nie jest wymagane.

  • Wielkość opakowania – Recepty dla inwalidów wojennych realizuje się tak samo jak dla pozostałych osób ubezpieczonych, tj. refundowane leki wydaje się w opakowaniach z wykazu leków refundowanych (po 30 tabl.), a nie zarejestrowanych. Lekarz nie musi zatem wskazywać wprost o jakie opakowanie chodzi.

  • Dawka leku - Lek w postaci tabletek ma tylko jedną dawkę, więc lekarz może pominąć tę informację na recepcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dostęp do zawartości serwisu recepty.edu.pl jest możliwy dla osób uprawnionych do wystawia recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.