Czy możemy zrealizować na zniżkę receptę na paski do glukometrów przepisane przez pielęgniarkę w ramach kontynuacji leczenia?

Pielęgniarka z tytułem magistra oraz po specjalizacji i odbytych kursach może zlecić sama lub kontynuować zlecenie lekarskie.
Potwierdza to art. 15b ust. 2 ustawy o zawodzie pielęgniarki i położnej, z którym można zapoznać się tutaj: http://rx.edu.pl/node/721
Realizacji takiej recepty wypisanej na blankiecie z właściwym kodem kreskowym (na 21 miejscu musi być cyfra 6 jeżeli recepta dotyczy kontynuacji leczenia) jest możliwa ze zniżką.