Nieznane oblicza Kamsoftu- funkcje, które musisz znać! [video], odc. 1

Nowe funkcje w programie Kamsoft, jakie pojawiły się w ostatnim czasie dotyczą, m.in. możliwości wystawienia faktury dla podmiotu zagranicznego oraz zapobiegania dodania do faktury zbiorczej dla danego pacjenta, pozycji skorygowanej. Nowe funkcje w programie Kamsoft w materiale video przedstawia mgr farm. Igor Baran. Dodatkowo przypomni on także inną ważną funkcję tego programu, która jest udostępniona dla jego użytkowników już od jakiegoś czasu.

Nowe funkcje w programie Kamsoft

Pierwszą nową funkcją w programie Kamsoft jest możliwość wystawienia faktury dla podmiotu zagranicznego. Udogodnieniem umożliwiającym te działanie jest możliwość wpisania do karty odbiorcy numeru NIP z przedrostkiem składającym się z dwóch liter, który jest kodem danego państwa. Zgodnie z ustawą o VAT nabycie towarów wewnątrzwspólnotowe (czyli pomiędzy podmiotami mającymi swoje siedziby w różnych krajach Unii Europejskiej) jest możliwe tylko dla podmiotów posiadających, tzw. NIP europejski. Różni się on do klasycznego tylko i jedynie dodaniem dwóch liter na początku numeru, które są symbolami państwa, w którym danym podmiot ma siedzibę. Tylko faktury z takim numerem NIP powinny zostać zaksięgowane.

Drugą nową funkcją w programie Kamsoft jest oznaczenie pozycji skorygowanych przy wystawianiu faktur zbiorczych dla danego odbiorcy. Podczas wybierania pozycji do wystawienia takiej faktury, pozycje skorygowane zostały oznaczone specjalnym znacznikiem – “paragon skorygowany”. Dzięki temu mamy działanie prewencyjne zapobiegające przypadkowemu dodaniu skorygowanej pozycji do faktury zbiorczej.

Stara zapomniana funkcja programu Kamsoft

Chciałbyś dodać swój własny pasek skrótu w poszczególnym module programu Kamsoft? Korzystasz z jakiejś funkcji bardzo często i cały czas zapominasz, gdzie ona się znajduje? Program Kamsoft umożliwia stworzenie swojego własnego paska skrótu dla poszczególnych funkcjonalności programu. Możliwe to jest w module admin. Szczegółowo, jak to zrobić, zostało omówione w video przygotowanym przez mgr farm. Igora Barana, do którego oglądania Was serdecznie zachęcamy.

Jak oceniasz artykuł?

Twoja ocena: Jeszcze nie oceniłeś/aś artykułu

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych

0 komentarzy - napisz pierwszy Komentujesz jako gość [ lub zarejestruj]